- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve Zonguldak’da en çok korona olan ilçeler açıklandı

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklarken virüsün illere göre dağılımını da göstererek özellikle İstanbul’un ne denli bir tehlike altında olduğuna dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Paylaşılan haritaya göre; İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak’ta yoğunluk daha fazla.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Bakan Koca, elindeki verileri açıkladıktan sonra koronavirüs vakalarını takip ettiği ekrandan İstanbul’daki son durumu gösterdi.

Türkiye’de en çok koronavirüs vakasının olduğu İstanbul’da, virüsün nasıl hızla yayıldığı haritada açık bir şekilde görüldü. Sağlık Bakanlığı, elindeki sistemle İstanbul’un tüm semtlerini cadde cadde, sokak sokak takip ediyor.

Burada Ankara’dan mahalle mahalle özellikle sokak caddesine kadar yoğunluğun nerede olduğunu gösteren ve nasıl takip ettiğimize örnek olsun diye gördüğünüz bir tablo.

Koronavirüs nedeniyle ülke genelinde çeşitli önlemler alınırken İzmir’de ise vatandaşlar önlemlere ve yasaklara aldırış etmeden sokaklarda gezmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da koronavirüs ile ilgili son verileri güncelleyerek, Türkiye genelindeki dağılımda İzmir’deki vaka yoğunluğunu gösteren bir harita paylaştı. Virüsün nasıl hızla yayıldığı ise bu haritada açık bir şekilde görüldü.

6 İLDE DAĞILIM FAZLA

Bakan Koca, haritalarla ilgili şunları söyledi: “Burada kırmızıyla işaretlenen bölgeler, yoğunluğun daha fazla olduğu bölgeler olarak yansımakta. Özellikle Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak. Özellikle bu noktada yoğunluğun daha fazla olduğunu bu haritadan görmek mümkün.

Kocaeli yoğunluk haritası ise şu şekilde

Sakarya yoğunluk haritası

TÜRKİYE’DEKİ SON DURUM

Koca, “Bugün 76 vatandaşımızı daha kaybettik. 256 vatandaşımız ise şifa buldu” dedi. Koca paylaşımında, “Şifa bulan hastalarımızın sayısı artıyor. Test sayısı ve pozitif vakalara bağlı taramalar arttıkça tanı sayısında da artış oluyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım” diye konuştu. Sağlık Bakanı’nın açıkladığı son 24 saatteki vefat sayısının ardından salgın nedeniyle ülke çapında ölenlerin sayısı 725’e yükseldi. Vaka sayısı ise 34.109 oldu.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir