- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Acı haberi Genco Erkal verdi! Ünlü oyuncu koronavirüs nedeniyle vefat etti!

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Usta sanatçı Genco Erkal, koronavirüs nedeniyle 57 yıllık sanatçı arkadaşının vefat ettiğini duyurdu. Genco Erkal acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Sanat dünyasından da koronavirüs nedeniyle acı haberler gelmeye devam ediyor.

Usta sanatçı Genco Erkal, 57 yıllık arkadaşı Coşkun Tunçtan’ın koronavirüs nedeniyle ha-yatını ka-ybettiğini duyurdu.

Genco Erkal acı haberi böyle verdi:

“Yıllardır Paris’te yaşayan can dostum, 57 yıllık arkadaşım, değerli yazar, çevirmen, tiyatro yönetmeni, Bir Delinin Hatıra Defteri’ni dilimize kazandıran Coşkun Tunçtan’ı (Fransa’daki adıyla Georges Daniel) o belalı hastalıktan bugün kaybettik. Kadim dostluklar kolay oluşmuyor. Bitimi de bir o kadar acıtıyor.”

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

COŞKUN TUNÇTAN KİMDİR?

1935 İstanbul doğumlu olan Tunçtan, Ankara Devlet Tiyatrosunda bir süre oyunculuk yaptıktan sonra 1958’de kazandığı bursla Fransa’ya gitmişti. Uluslararası Tiyatro Festivalinde görev yapan yapan Tunçtan, Fransa’da resmi olarak Georges Daniel adını kullanmaya başlamıştı.

Fransa hükümeti tarafında kültürel konularda araştırmalar yapmakla da görevlendirilen Tunçtan’ın Gogol ve Tiyatro adlı Fransızca incelemesi kitap olarak yayımlandı. Tunçtan ayrıca, Fransa’da ve İstanbul Şehir Tiyatrolarında oyunlar sahnelerken Gogol’ün “Bir Delinin Hatıra Defteri” eserini Türkçe çevirerek sahnelenmesine vesile oldu.

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir